Space explorer 3D

Space explorer 3D

Post Rating

Grafika 3D wymaga silnego zaplecza sprzętowego. W oprogramowaniu używanym do tworzenia modeli, wizualizacji, animacji itp. nawigowanie za pomocą myszki jest w najlepszym wypadku niezwykle trudne. O tym ile kosztuje to nerwów, każdy profesjonalny grafik 3D mógłby zapewne napisać przynajmniej jedną książkę.

Firma 3D Connexion (córka Logitecha) dla ułatwienia pracy w trójwymiarowym środowisku wypuściła jakiś czas temu kolejną wersję manipulatora. Space Explorer, bo o nim mowa to doskonałe, zaawansowane narzędzie pozwalające na pełen komfort pracy.

Manipulator pozwala na płynne poruszanie się w trójwymiarowej przestrzeni. Urządzenie wyposażone jest w zestaw prekonfigurowanych klawiszy dostosowanych do najważniejszych aplikacji wykorzystywanych w grafice 3D. Dzięki temu, zaraz po rozpakowaniu jest on gotowy do użytku.

Przyciski umożliwiają jednoczesne obracanie, przybliżanie oraz przesuwanie modeli 3D oraz poruszanie w przestrzeni.

Przystępna cena powoduje, że jest to opcja warta rozważenia – tym bardziej, że zgodnie z informacjami od producenta, korzystanie z manipulatora pozwala o 50% obniżyć ilość wykonywanych ruchów myszką. Efektywność pracy wzrasta natomiast o 30%.

Space Explorer obsługiwany jest jedną ręką, podczas gdy druga obsługuje myszkę. Umożliwia to wykonywanie jeszcze większej ilości operacji w jednym czasie.

W Polsce urządzenie można kupić np. w Komputroniku.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz