Rekonstrukcja obrazu matejki w 3D

Rekonstrukcja obrazu matejki w 3D

Post Rating

Graficy komputerowi ze studia Platige Image z jednowymiarowego obrazu stworzyli trójwymiarowy. To pierwsza w historii rekonstrukcja znanego dzieła w trzecim wymiarze. 600. rocznicę Bitwy pod Grunwaldem uświetniła trójwymiarowa rekonstrukcja znanego obrazu Jana Matejki. Można go oglądać w Muzeum Narodowym w Warszawie.

Trójwymiarową wersję obrazu zrealizował Rafał Kidziński pod artystycznym nadzorem Tomka Bagińskiego, który to został nominowany do Oskara za film “Katedra”. Rekonstrukcja “Bitwy pod Grunwaldem” odbywała się z zachowaniem kolorystyki i szczegółowości oryginalnego dzieła Matejki. Postaci odtworzono jako trójwymiarowe modele tworząc kompozycję przestrzenną. Wymagało to od twórców animacji interpretacji dzieła, ponieważ niektóre części musiały zostać “domalowane”.

Rekonstrukcja może podróżować po Polsce oraz świecie i być wyświetlana wszędzie tam, gdzie istnieją warunki przystosowane do projekcji 3D.

Nad animacją pracowało blisko 20 osób przez 5 miesięcy. Dzieło można oglądać w Muzeum Narodowym w Warszawie od 16 lipca.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz