Pseudoreklama domeną dzisiejszych czasów

Pseudoreklama domeną dzisiejszych czasów

Dobra reklamaDzisiejszy marketing jest niestety marketingiem całkowicie brudnym. Co prawda wśród produkowanych przez agencje reklamowe spotów, co jakiś czas pojawią się majstersztyki, które będą cieszyć widza i sprawiać, że reklamę naprawdę będzie się chciało oglądać (niestety tych jest coraz mniej), to jednak przede wszystkim nasze społeczeństwo jest zalewane głupkowatymi reklamami dla mas, które raczej pokazują nam, że firmy idą na ilość, a nie na jakość reklam.

A dlaczego tak? Bardzo mądrzy ludzie powiedzieli kiedyś, że reklama polega na nieustannym powtarzaniu kilku słów kluczowych. Jeśli obejrzymy w telewizji tysiąc razy jakiś spot i nawet jeśli będzie on bardzo słaby to za rok wejdziemy do sklepu i mimo tego, że wokoło będzie sporo produktów podobnej lub lepszej jakości w niższej cenie to wybierzemy ten droższy a możliwe, że gorszy „ponieważ on był w telewizji”. Nie będziemy za rok kupując produkt zastanawiać się nad samą reklamą. Będziemy jedynie wiedzieć, że po prostu jest on markowy, bo leciał w reklamie. I dokładnie tak działa dzisiejszy marketing.

Nawet poważne firmy dystrybuujące swoje produkty we wszystkich krajach świata stawiają przede wszystkim na masę, nie przejmując się jakością reklamy. Owszem, agencje reklamowe opakują to wszystko niezwykle estetycznie, ale sam przekaz będzie banalnie prosty. Bo ma trafić dMarketingo prostych ludzi. A z takich przede wszystkim składa się nasz świat. I tak zostajemy zasypywani reklamami niemieckimi, gdzie pani idzie sobie po plaży przypadkowo z perwollem w ręce i zachwala jaki to on jest cudowny, a ubrania jak nieskazitelnie czyste. Podobnie jest z amerykańskimi reklamami, gdzie otyły chłopiec rozpływa się nad hamburgerem z paczki. Polskie reklamy? Powinniśmy się wstydzić. Nasz Laktacyd, Stodal, czy reklamy leków na prostatę aż z daleka pachną kiczem.

Niestety w najbliższym czasie raczej nic się tutaj nie zmieni. Nasz świat dalej będzie zasypywany wielką ilością słabych reklam, którymi będziemy bombardowani z wielką siłą. Aż w końcu na stałe produkt zostanie utrwalony w naszej podświadomości.

Video
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz