Ekonomia Mistrzów

Ekonomia Mistrzów

Post Rating

Kontynuujemy naszą serię ciekawych infografik. W związku ze zbliżającymi się Mistrzostwami Świata w piłce nożnej postanowiliśmy tym razem podzielić się z Wami czymś tematycznie z nimi związanym.

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej to doskonały czas prowadzenie kampanii reklamowych. Mundial jest jednym z najważniejszych wydarzeń sportowych na Świecie. Co cztery lata miliony ludzi na całym Świecie z pasją śledzą wydarzenia piłkarskie kibicując swoim drużyną.

Rozgrywki piłkarskie budzą w ludziach mnóstwo pozytywnych emocji i są doskonałym nośnikiem reklamy. Wiedzę tą wykorzystują koncerny z różnych branż na cele promocji swoich produktów. Od wielu lat kapitał angażowany w sponsoring, reklamę oraz działania marketingowe związane z organizacją mundialu regularnie rośnie.

Na załączonej poniżej grafice zaprezentowane zostały ciekawe informacje związane z reklamą oraz ekonomiką Mistrzostw Świata na przestrzeni ostatnich lat. Sporo jest tu danych finansowych, wymienieni są najwięksi sponsorzy, informacje zawierają też ciekawe statystyki dotyczące kosztów przygotowania imprezy oraz potencjalnych zysków.

Mamy nadzieję, że infografika Wam się spodoba. Zapraszamy do oglądania.

przychody z reklamy

budżet reklamowy Mundialu

Dodaj komentarz

Jeden komentarz do “Ekonomia Mistrzów”

  1. futobołler pisze:

    ciekawe jest to, że Niemcy zarobili na mistrzostwach więcej od RPA.
    i o czy tym świadczy??

Dodaj komentarz